Aktualności

 • Insignis FIZ na pierwszym miejscu w rankingu analizy.pl

  10.01.2024

  Insignis FIZ na pierwszym miejscu w rankingu analizy.pl funduszy zamkniętych absolutnej stopy zwrotu na koniec 2023!!! Trudno o lepsze podsumowanie konsekwentnie mocnych ostatnich 3 lat w Insignis. Fundusz Insignis FIZ nie tylko ma najlepszą powtarzalność wyników, co jest pierwszorzędnym celem przyjętej strategii i kryterium rankingu, ale jednocześnie jedną z najwyższych stóp zwrotu w całej stawce.
  Więcej

 • Perspektywy rynkowe na rok 2024

  02.01.2024

  Jestem optymistą co do polskiej gospodarki w długim terminie. Liczę, że w obecnym roku rynki urosną, ale będzie to wzrost znacznie bardziej umiarkowany niż w 2023. Stąd dużo ważniejszy będzie czynnik selekcji – powiedział Grzegorz Witkowski, Prezes Zarządu Insignis TFI S.A., w debacie Gazety Giełdy i Inwestorów Pakiet na temat perspektyw rynkowych w 2024 roku.
  Więcej

 • Polska giełda i złoty dają pokaz mocy. Indeksy atakują coraz to wyższe poziomy

  16.11.2023

  Rynkowy komentarz Grzegorza Witkowskiego, Prezesa Zarządu Insignis TFI dla Rzeczpospolitej.
  Więcej

 • Jeszcze kilka tygodni spadków akcji, a potem zakupy na lata

  29.05.2023

  Kluczowym wyzwaniem dla rynków akcji pozostają stopy procentowe. Muszą być one utrzymywane wysoko w celu stłumienia inflacji wywołanej drukiem pieniądza w czasie pandemii. Na rynkach bazowych cykl podwyżek stóp dopiero dobiega końca – zauważa Witkowski. Zwraca uwagę, że nie widzieliśmy jeszcze ich pełnego wpływu na spadek aktywności gospodarczej w USA i strefie euro. Utrzymuje się tam inwersja krzywej dochodowości, która jest niezawodnym wskaźnikiem wyprzedzającym recesję.
  Więcej

 • „Jesteśmy ostrożni z akcjami. Na szali przeważa ryzyko” – wywiad z Ryszardem Miodońskim

  30.12.2022

  Dzisiejsze prognozy analityków co do wzrostu gospodarczego i inflacji w przyszłym roku są pełne optymistycznych założeń i mogą zostać szybko wywrócone – mówi Ryszard Miodoński, zarządzający Insignis TFI.
  Więcej

 • „Co z hossą stulecia na GPW?” – wywiad z Ryszardem Miodońskim

  01.02.2022

  Styczeń na warszawskim rynku miał dwa oblicza. Pierwsza połowa upływała pod znakiem wzrostów. Druga to już spadki. Które z tych wydarzeń mogą być wskazówką na przyszłość? O tym rozmawiał w programie Prosto z Parkietu Przemysław Tychmanowicz z Ryszardem Miodońskim, zarządzającym funduszami w Insignis TFI.
  Więcej

 • Transfer z Noble do Insignisa

  03.12.2021

  Ryszard Miodoński, od około ośmiu lat związany z Noble Funds TFI, od stycznia dołączy do Insignis TFI, kierowanego przez Grzegorza Witkowskiego.
  Więcej

 • Wszyscy akcjonariusze i obligatariusze Idea Banku tracą na przymusowej restrukturyzacji, zyskuje Insignis TFI

  04.01.2021

  Bank Pekao przejmuje Idea Bank. Akcje i obligacje banku Leszka Czarneckiego zostały umorzone. (…) Jednym z nielicznych wygranych całej sytuacji jest Insignis TFI. Od wielu kwartałów ta firma pod wodzą Grzegorza Witkowskiego szortowała akcje Idea Banku. Prezes Witkowski nie chciał skomentować sytuacji ani powiedzieć, ile Insignis FIZ zarobił na przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, mając pozycję krótką na umorzonych akcjach.
  Więcej

 • „W tym roku przegraliśmy z FED’em” – przyznaje Grzegorz Witkowski z Insignis TFI i dodaje, że „GPW może czekać największa hossa w historii”

  06.10.2020

  Rok 2020 to będzie pierwszy rok od 5 lat z negatywną stopą zwrotu. To jest dla nas trudny rok. Powodem dużych strat było wyjście z pozycjami krótkimi poza polski rynek akcji. Pomyliliśmy się otwierając szorty na rynku w USA.
  Więcej

 • Rozpoczęła się bessa, która poprzedzi największą hossę w historii GPW

  12.03.2020

  W połowie października 2019 r. Grzegorz Witkowski w Parkiet TV mówił m.in. o tym, że giełdy światowe, w tym amerykański rynek akcji, są bliskie szczytów. Wskazywał, że przecena na rynkach bazowych pogłębi spadki kursów krajowych spółek o 20-30 proc. Spodziewał się, że następny cykl rynkowy przyniesie w Polsce największą hossę w historii GPW. Od szczytu sprzed trzech tygodni S&P 500 do 11 marca spadał już o 20 proc. Nasz szeroki indeks WIG stracił w tym czasie 26 proc. Czy to koniec 11 letniej  hossy w USA? Czy spadek wycen spółek z GPW może się wkrótce zatrzymać? Jak mocno z powodu epidemii ucierpi globalna i krajowa gospodarka? Czy decyzje banków centralnych oraz rządów pomogą firmom i rynkom akcji? Kiedy pojawi się kolejny rynek byka?
  Więcej
  Materiał video

 • Parkiet: Rok 2020 wyjaśni, który z rynków ma rację – akcje czy obligacje

  27.12.2019

  O perspektywach rynkowych na 2020 rok dyskutują Grzegorz Witkowski, Prezes Zarządu Insignis TFI i zarządzający Insignis FIZ, Bartłomiej Chyłek, dyrektor zespołu analiz NN Investment Partners TFI, Konrad Łapiński, zarządzający Total FIZ oraz Jarosław Niedzielewski, dyrektor departamentu inwestycji Investors TFI.
  Więcej

 • PAP: Podaż pod krótką sprzedaż wystarczająca, ale strategia mało popularna

  27.11.2019

  Niska popularność krótkiej sprzedaży w Polsce wynika m. in. z zakazu pożyczania akcji przez OFE oraz umiarkowanej świadomości inwestorów – uważa prezes Insignis TFI Grzegorz Witkowski.
  Więcej

 • Parkiet TV: Największa hossa w historii GPW w kolejnym cyklu

  15.10.2019

  Chiny nie są skłonne do ustępstw, które oddalałyby je do zdobycia dominującej pozycji na świecie. Stąd jakiekolwiek porozumienia w wojnie handlowej USA-Chiny będą miały charakter taktyczny i żadne mocarstwo nie pójdzie na daleko idące ustępstwa. Przecena na rynkach zacznie się od pęknięcia bańki, która zbudowała się w modzie na finansowanie start-upowych skalowalnych biznesów internetowo-technologicznych, które posiłkując się mitem Amazona przyciągają kapitał na finansowanie swoich głęboko nierentownych biznesów. Przecena na rynkach bazowych pogłębi spadki krajowych spółek o 20-30%. Następny cykl gospodarczy przyniesie jednak największą hossę w historii GPW.
  Więcej
  Materiał video

 • Parkiet: Niepubliczne fundusze zamknięte wychodzą z cienia

  09.10.2019

  Kilkanaście miesięcy od sprawy GetBacku widać, które podmioty na rynku utrzymywały wysokie standardy zarządzania czy też wzięły odpowiedzialność za błędy. Dziś pozytywnie wyróżniają się wynikami.
  Więcej

 • StrefaInwestorow.pl: Polski fundusz inwestycyjny obstawia spadek akcji Idea Banku

  13.03.2019

  Od naszego ostatniego rankingu “Zarządzający o zarządzających” minęło pięć lat. O tym, jak długi jest to czas na rynku kapitałowym, świadczy zmiana pokoleniowa, do której doszło w zestawieniu najlepszych zawodowych inwestorów. Drugie zestawienie zarządzających funduszami najlepiej ocenianych przez przedstawicieli konkurencyjnych TFI istotnie różni się od swojej pierwszej edycji z początku 2013 r. Ekspertów od akcji
  Więcej

 • Parkiet TV: Koniec wojny handlowej USA-Chiny?

  03.12.2018

  Stany Zjednoczone zdają sobie sprawę, że rośnie im potężny konkurent i próbują opóźnić rozkwit chińskiej gospodarki. Teraz taktycznie siadają do stołu, ale walka między tymi mocarstwami będzie trwała jeszcze długo. Wygranych w tej wojnie nie będzie.
  Więcej
  Materiał video

 • Forbes: Nowa fala autorskich funduszy inwestycyjnych

  31.03.2018

  Grzegorz Witkowski, zanim poszedł na swoje, przez lata pracował w korporacjach. Zaczynał od E&Y, potem były PZU i Nordea OFE, a na koniec Trigon TFI. Dziś zarządza autorskim funduszem inwestycyjnym o nazwie Insignis FIZ. W dwa lata od starty Polacy powierzyli mu ponad 350 mln zł. Pieniędzy byłoby zapewne jeszcze więcej, ale od czerwca 2017 r. fundusz nie przyjmuje już nowych inwestorów. Dla ich dobra. Dużym okrętem trudno przecież manewrować, zwłaszcza na polskich wodach.
  Więcej

 • Parkiet: Zarządzający. Elita funduszy inwestycyjnych

  03.01.2018

  Od naszego ostatniego rankingu „Zarządzający o zarządzających” minęło pięć lat. O tym, jak długi jest to czas na rynku kapitałowym, świadczy zmiana pokoleniowa, do której doszło w zestawieniu najlepszych zawodowych inwestorów. Drugie zestawienie zarządzających funduszami najlepiej ocenianych przez przedstawicieli konkurencyjnych TFI istotnie różni się od swojej pierwszej edycji z początku 2013 r. Ekspertów od akcji – Michała Cichosza, Rafała Dobrowolskiego, Tomasza Stankiewicza z TFI PZU i Grzegorza Witkowskiego z Insignis TFI można śmiało traktować jako zwycięzców w kategorii akcje.
  Więcej

 • Parkiet TV: Tajemnica powodzenia funduszu autorskiego

  28.08.2017

  Fundusz autorski bazuje na nazwiskach, reputacji i doświadczeniu zarządzającego lub zarządzających. Projekt Insignis na początku był funduszem autorskim, teraz – odkąd mamy TFI – jest czymś więcej.
  Więcej
  Materiał video

 • Insignis TFI zamyka się na nowych inwestorów

  21.06.2017

  Insignis TFI zakończyło kolejną udaną emisję certyfikatów jedynego zarządzanego funduszu. Tym razem klienci powierzyli Insignis FIZ 90 mln zł. Zakończona emisja była ostatnią. Od początku obiecywaliśmy klientom, że jeśli tylko wartość zarządzanych aktywów może negatywnie wpływać na osiągane stopy zwrotu, zamkniemy fundusz dla nowych wpłat. Naszym celem jest stworzenie nie największego, ale najlepszego funduszu pod względem długoterminowych stóp zwrotu – mówi Grzegorz Witkowski, Prezes Insignis TFI.  Obecnie w funduszu zgromadzone jest 380 mln zł.
  Więcej

 • 16 grudnia zakończyła się czwarta emisja certyfikatów inwestycyjnych Insignis FIZ

  21.12.2016

  Portfel pozyskał kolejne 70 mln zł, dzięki czemu teraz zarządza aktywami rzędu 280 mln zł. Nie byłby to może imponujący wynik, gdyby nie to, że Witkowski z Petelskim sprzedają swój produkt własnym sumptem, bez pomocy pośredników. Dzięki temu nie muszą się dzielić opłatą za zarządzanie z dystrybutorami. W rezultacie jest ona o połowę niższa – 2 proc. rocznie plus opłata za sukces – niż w funduszach o podobnym profilu ryzyka. (…) Od uruchomienia w czerwcu 2015 r. Insignis FIZ zarobił ponad 25 proc., a od początku tego roku – przeszło 14 proc.
  Więcej

 • Insignis TFI: udana emisja w cieniu Brexitu

  07.07.2016

  Insignis FIZ, jedyny fundusz w ofercie Insignis TFI w czerwcu przeprowadził trzecią emisję certyfikatów. Była to jednocześnie pierwsza emisja po przeniesieniu tego funduszu do Insignis TFI, po tym jak w kwietniu Towarzystwo uzyskało zgodę KNF na prowadzenie działalności. W emisji inwestorzy powierzyli Grzegorzowi Witkowskiemu i Marcinowi Petelskiemu, którzy zarządzają funduszem 49,2 mln zł. Była to już kolejna udana emisja Insignis – w pierwszej w czerwcu 2015 fundusz pozyskał na starcie 66 mln zł, a w grudniu 2015 64 mln zł. Uwzględniając wzrost wartości aktywów fundusz dysponuje obecnie aktywami o wartości 195 mln zł.
  Więcej

 • Podsumowanie wyników inwestycyjnych Insignis FIZ za pierwszy rok działalności

  24.06.2016
  Minął rok od startu działalności inwestycyjnej Insignis FIZ. W tym okresie nasz fundusz osiągnął najwyższą stopę zwrotu z 86 funduszy absolutnej stopy zwrotu sklasyfikowanych przez portal Analizy.pl. Uczestnicy funduszu, którzy powierzyli nam środki rok temu zyskali 17,6%.
  Obraz

  żródło: Analizy.pl
 • Fala autorskich propozycji – czy jest sukces?

  22.06.2016

  Więcej powodów do zadowolenia mają ci, którzy zaufali Grzegorzowi Witkowskiemu. Niemal rok temu wspólnie z Marcinem Petelskim (pracującym wcześniej jako zarządzający w Nordea OFE) pod skrzydłami Trigon TFI utworzyli Insignis FIZ, od początku planując uruchomienie własnego TFI. Zgodę KNF na działalność Insignis TFI otrzymali w połowie kwietnia br. Od początku działalności fundusz, który koncentruje się na polskim rynku akcji zarobił blisko +18%.
  Więcej

 • KNF jednogłośnie udzieliła zgody na zarządzanie funduszami Insignis TFI

  19.04.2016

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie udzieliła zezwolenia na wykonywanie działalności polegającej na tworzeniu funduszy inwestycyjnych lub funduszy zagranicznych i zarządzaniu nimi, w tym na pośrednictwie w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa, reprezentowaniu ich wobec osób trzecich oraz zarządzaniu zbiorczym portfelem papierów wartościowych przez Insignis Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA.
  Więcej

 • Udany start Insignis FIZ

  18.12.2015

  Insignis FIZ działa zaledwie 5 miesięcy. Pozyskane w czerwcu od klientów blisko 66 mln zł zarządzający Grzegorz Witkowski i Marcin Petelski powiększyli o +9,6%. W tym samym czasie indeks polskiej giełdy WIG spadł o -12%. Aktywa są inwestowane wyłącznie w płynne akcje polskich spółek z wykorzystaniem techniki long / short, a więc zabezpieczając posiadane pozycje poprzez krótką sprzedaż pożyczonych akcji.
  Więcej

 • Insignis FIZ pozyskał blisko 66 mln zł w pierwszej emisji

  25.06.2015

  W ramach przeprowadzonej w czerwcu 2015 emisji prywatnej Insignis FIZ, autorski fundusz zarządzany przez Grzegorza Witkowskiego i Marcina Petelskiego pozyskał blisko 66 mln zł. Była to pierwsza emisja od momentu rejestracji funduszu.
  Więcej